Afgelopen zaterdag was er een ‘National Sketch Day’ in Amersfoort. Superwarm, maar genoeg wind en schaduw. We waren met driehonderd mensen. Hierboven de afsluitende foto.
Op lange tafels konden we ons werk aan de collega’s tonen. De lange in het midden is van mij. De stempel is van een Franse, zeer inspirerende Raul Budusan, die ons liet werken met ‘ongemakkelijke’ kleuren. Kijk maar: een oranje lucht!
Het geheim was ook om kleuren op meer plekken terug te laten komen.
Eerder op die dag heb ik onder een boom op een bankje gezeten, met rechts het museum Flehite en boven mij de kraaien. Helaas viel er poep op mijn rugzak. In deze tekening heb ik alleen groen en blauw gebruikt. Naast mij een tekenaar, die in Den Haag geboren was, en die nog nooit van de Urban Sketchers gehoord had. Tekenen kon hij wel!
Mijn eerste tekening in Amersfoort was van de Volmolen en een stukje Koppelpoort. Ik heb met aquarelpotloden van Winsor en Newton gewerkt, bij de post van Julia Henze.
Dit is ín de Volmolen. Daar zit de Katoendrukkerij; een plek waar je kunt leren drukken met blokken . Ik moest me er wegrukken; wat een inspirerende plek! Er was ook een tentoonstelling van Paapje-stoffen. De kenners begrijpen me!
Reizen van en naar Amersfoort duurde nog wel even, maar ik heb me uitstekend vermaakt.
Update: Voor wie me volgt inzake het rattenprobleem in ons huis: de tweede rat is vandaag gevangen en uitgezet bij de Maas in Asselt. Hij was erg boos, was dus wel eng om hem vrij te laten. Loop ik met de lege val naar mijn auto komt er een auto van handhaving langsrijden. Wat ik daar doe? Je had die gezichten moeten zien! Een lévende rat? Is dat wel de bedoeling? Mijn antwoord: de rat woont in de natuur en ik zet hem terug waar hij geen kwaad kan. Maar dan kan hij weer nestjes maken, zegt de man. Ik lach en wens ze een fijne middag nog. Hilarisch!! Bij terugkomst merkte ik dat de uit de val gevallen pinda’s weg waren. Hmmm. Er zit er nog eentje. De val is weer gevuld met pindakaas en pinda’s.






Geen opmerkingen:
Een reactie posten